Saç Bakım Rutinleri

16.02.2024
22
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Saç Bakım Rutinleri

Saç Bakım Rutinleri

Saç bakım rutinleri saçın derinlemesine temizlenmesi ile başlayarak gerekli krem vitamin ve keratin bakımının saça yüklenmesini kapsamaktadır. Rutin olarak saçların temizliği bakımı ve gereken vitamininin evde yüklenmesi günlük haftalık ve hatta aylık bakımlar ile desteklenmektedir. Saç bakımı yapmak için tonikler, maskeler ve saç serumları kullanmak gerekmektedir. Saç yapısının bu konuda önemi çok büyüktür. Saçın yağlı veya kuru olması yıpranmış veya doğal olması saç bakım konusunda oldukça dikkat çekicidir. Yıpranmış saç bakım rutini ile doğal saç bakımı oldukça farklıdır. Saçların yıpranma düzeyi, uzunluğu ve yağa olan ihtiyacı göz önünde bulundurularak; keratin saç serumları ve saç kremi uygulama işlemleri sırası ile yapılmaktadır.

Saç Bakım Rutinleri

Saç Bakım Rutini Hususunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? Evde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Saç bakım rutinleri maske yağ ve serum seçimi önce saç tipine göre işlem yapmaktan geçmektedir. Saçın durumu ve yağ oranı ile saç bakım maskesi saçta 20-25 dakikadan fazla bekletilmemelidir. Evde keratin bakım yapılması konusunda da dikkate alınması gereken hususlar vardır. Saçın yapısını kullanılan ürünün kalitesini ve kimyasal ürünlerin kullanımı konusunda dillerle davranılması telafisi olmayan zararlardan kaçınılması gerekmektedir.

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç Bakım Rutinleri

Saç bakim rutinleri ile sizlerde evde bakım yapabilirsiniz. Çok iyi bir saç bakımının ilk maddesi saçı temizlemek ve temiz bir saça bakım yapmaktır. Saç yağları ve kullanılan doğal maskeler ile daha canlı ve daha gür saçlara sizlerde sahip olabilirsiniz. Ayrıca saçların ara sıra kısaltılması ve kırıkların temizlenmesi de saç uzaması konusunda oldukça önem taşımaktadır. Saç bakımının sonunda saçlara mutlaka durulanmayan saç kremleri ilave edilerek saçın kaybettiği vitamini geri kazanması sağlanmaktadır. Ayrıca saça vitamin yüklemesi yaparak saçların daha parlak daha güçlü görünmesi de iyi bir bakım rutinidir. Son olarak saçların işlem ve boyadan sonra mutlaka doğal maskeler yardımı ile desteklenmesi olacaktır. İşlem gören ve yıpranmış saçlar için haftaya 1 kez mutlaka saç maskesi uygulamaları saçın kaybettiği yumuşaklığı kazanmasında da yardımcı olacaktır. Saç bakım rutini sayesinde sizlerde daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.