Günlük Makyaj

18.11.2023
29
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Günlük Makyaj

Günlük Makyaj Nasıl Olmalı?

Günlük Makyaj

Günlük makyaj yapmak isteyen ve ağır makyajlardan uzak durmak isteyenler için günlük makyaj Trendleri bulunmaktadır. Günlük yapılan makyajlardan önce yüzün daha parlak daha canlı görünmesini sağlayan yüz ve cilt maskeleri yapılması tavsiye edilmektedir. Cilt maskesi sayesinde yüzün daha aydınlık pürüzsüz ve bakımlı görünmesi için bir alt yapı oluşmaktadır.

Makyaj için Tüyolar ve Yüz Bakımı

Günlük Makyaj

Günlük makyaj rutinleri oldukça kolay aşamalardan gerçekleşmektedir. Öncelikle cilt yağları kullanılmalı makyaj bazı eklenmesi gerekmektedir. Cildin tonuna göre seçilen fondöten cilde makyaj süngeri ile uygulanmalıdır. Makyaj süngeri sayesinde cildin üzerinde fazla fondöten kalmamaktadır. İyi bir fondöten ardından sabitlemek için pudra mutlaka kullanılmak zorundadır. Fondöten sabitlenmediği takdirde bulaşma oranı yükselecek ve cilt yağlı bir görünüme kavuşacaktır. Bunun önlenmesi açısından pudralama işlemi oldukça önemli bir noktadır. Günlük makyaj rutinlerinde gölgelendirme ve detaylı fondöten çalışılmaması cildin nefes almasını sağlamaktadır. Bu nedenle sadece tek güzel bir fondöten sürüp üzerine pudralama yapılması günlük makyaj için uygun olmaktadır.

Günlük Makyaj Rutinlerinde Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

Günlük Makyaj

Günlük makyaj yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi abartılı seçimlerden uzak durmak olacaktır. Çok fazla gölgelendirme ve kontör uygulamalarını dışında sade bir fondöten pudra dudak ve göz makyajı ile işlem tamamlanmaktadır. Dudak makyajında soğuk bir dudak kalemi ile dudak çerçevesi oluşturmak rujun taşıma parlama ve dağılma özelliklerinin durdurması açısından önem taşır. Dudakların daha sert mor lila ve soft fuşya tonlarına yakın dudak kalemi ile çerçevelenmesi dudakların daha hacimli görünmesini de sağlamaktadır.

Günlük Makyaj

Günlük Makyaj

Dudakları çerçeve yaptıktan sonra soğut ve mat renklerle dudak makyajını tamamlamak oldukça önemlidir. Gözlerde de fazla aşırıya kaçmadan incecik bir eyeliner hafif bir göz farı ve rimel ile işlem tamamlanmakta istenirse gözaltlarına mavi siyah ve beyaz renklerle eyeliner süslemesi yapılabilmektedir. Böyle kısa bir işlemle sizler de günlük makyajınızı tamamlayabilir isterseniz daha farklı tonlamalarda siz de günlük rutin makyaj teknikleri belirleyebilirsiniz. Renk ve tonlamaları çok fazla abartıya kaçmadan kullanarak siz de günlük soft makyajlar elde etmek istiyorsanız Soft mor pudra ve mat fuşya renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.