Dinlediğiniz Şarkılar Ruhunuzu Yansıtıyor

24.05.2024
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Dinlediğiniz Şarkılar Ruhunuzu Yansıtıyor
Dinlediğiniz Şarkılar Ruhunuzu Yansıtıyor

 

Dinlediğiniz Şarkılar Ruhunuzu Yansıtıyor!

Dinlediğiniz şarkılar ruhunuzu yansıtıyor! Yoğun belki üzgün belki stresli bir gün yaşıyorsanız seçtiğiniz şarkı ile ruhunuza iyi gelecek adımları atabilirsiniz. Yoğun ve zorlu bir gün geçirdikten sonra bile saatlerce oturup müzik dinlemek, insan vücudunu dinlendiren en temel görevler arasındadır. Bir rutini olmayan ve sadece insanı rahatlatan bu şarkılar ile sizin de karakteriniz ve ruhunuzun yapısı ortaya çıkmaktadır.

Müziğin özellikle insan ruhu üzerinde bıraktığı olumlu etkiyi inkâr etmek mümkün değildir. Hemen hemen her gün radyoda veya taşıtlarda çalan müzikler ile aslında ruhun ve beynin gelişimini de sağlamış olmaktadır. Hemen hemen her anda ruhun yapısına ve hislerin yoğunluğuna göre tercih edilen hareketli ve daha yorgun şarkılar ile aslında ihtiyaç duyulan enerji sağlanmaktadır. Yaratıcılığı ahengi ve ritmi yakalayan insan ruhuna iyi gelen ve psikolojik olarak rahatlatan müziklerin aynı zaman da kan akışını hızlandırdığı da uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

Stresten uzaklaştıran, kan ve kalp atışını etkileyen aynı zaman da ruhun ihtiyaç duyduğu sakinliği kazanmada yardımcı olan şarkılar ile ruhunuzun aydınlığını hissedebilirsiniz.

Dinlediğiniz Şarkılar Ruhunuzu Yansıtıyor

 

Şarkıların da iç sesi olduğunu biliyor muydunuz?

Yabancı ve Türk listelerinin her birinde anlatılmak istenen duygu yoğunluğu aslında şarkıyı açtığınız anda bilinçte bu duyguyu uyandırmaktadır. Bilim ve teknoloji kaynaklarının da belgelediği bu kaynaklara göre, bilinçaltı şarkıyı analiz ederek o ruh halini vücudunuza yansıtmaktadır. Ve şarkı ruhunuzla bütünleşerek bilinçaltı işlemine kaydolmaktadır. Buda ruh haliniz ne olursa olsun aynı şarkıyı tekrar tekrar dinleme konusunda bilinçaltı dürtülerini harekete geçiren bu olgular sayesinde ruhunuzun temle ihtiyacını da karşılamış oluyorsunuz. Duygusal ve psikolojik boşlukları dolduran stresi azaltan kalp ve kan akışını hızlandıran şarkılar ile siz de ruh haliniz ortaya çıkarabilir kendi kişiliğinize en uygun listeleri hazırlayabilirsiniz.

Klasik menoman veya pop şarkıların da bir iç sese sürüklediğini ve ruhunuzu dinlendirici etkilerinin olduğunu biliyor muydunuz?

Dinlediğiniz şarkılarla ruhunuzu dinlendirmek bilinçaltınızdaki dürtüleri ortaya çıkarmak ve yaşam koşullarını stresini biraz da azaltmak isterseniz siz de kendinize bir müzik listesi belirleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.