Banyo Dekorasyonu

24.10.2023
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonu nasıl olmalı? Banyo dekorasyonunda aydınlık bir görünüm sağlamak kullanılan dekor araçları ile mümkündür. Öncelikle banyonun zemin ve duvar rengine göre hareket edilerek; beyaz ve aydınlık zeminlerde daha soft renkler tercih edilmelidir. Karaman ve mat renklerde ise iç açıcı aydınlık ve canlı renkelr tercih edilerek ortam daha hareketli hale getirilmelidir.

Banyolarda Duvar ve Halı Dekorasyonu

 

Banyo dekorasyonu özellikle küçük banyolar da saha zor olsa da banyoları tek bir dokunuş ile şık bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Öncelikle banyoda yapılması gereken dekor ve aydınlatma işlemleri titizlikle yapılmalıdır. Her zaman büyük avize tercih etmek gerekmektedir. Daha aydınlık olması adına spot ışıkları kullanmak banyoda genişlik açısından kullanılmalıdır. Ayna tercihi banyoların daha büyük görünmesini sağlayan başka bir husustur.

 

Banyo Dekorunu Geliştiren Paspas ve Halı seçenekleri

 

Banyo dekoru açısından bir diğer önemli husus paspas ve halı seçimi olmaktadır. Banyolar ne kadar büyük olursa olsun ıslak bir zemin olabileceğinden küçük paspaslar pratik çözümleri oluşturmaktadır. Küçük paspas ve klozet takımlar ile şık bir dokunuş sağlanan banyolarda çiçek dekorasyonları tablo dekorasyonları ve ışıklandırma dekorasyonları ile bambaşka bir hava yaratılmaktadır. Ayrıca kullanılan Çeşme modellerinde ve şıklık göz ardı edilmemelidir. Kullanılan ayna aynalı mum ve şık tasarımlı sabunluklar ile banyolarda hem anonim hem de şık bir dokunuş elde edilmektedir. Ayrıca otantik bir tarz sevenler için halatlı avizeler ve halatlı tasarımlar kahverengi detaylı paspas takımları da oldukça iddialı olmaktadır. Tasarımları analizleri ve dekorasyon fikirleri ile ayrıca duşa kabin ve banyo küvetlerinde de şıklık yakalanmaktadır.

Eğer bir duşa kabine sahipseniz duşa kabin çerçevelerini renklendirmek ve parlak taşlarla dekor etmek dekorasyon açısından da büyük önem taşıyacaktır. Banyolarda kullanılan sabunluk şampuan hazneleri ve kişisel bakım ürünlerinin bulunduğu alanlarda dolap kullanılması banyoların daha sade ve şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan ürünlerin göz önünde olmaması da banyolarda ahengi tamamlayacaktır. Ayrıca kullanılan ışıklandırma renkli ışıklandırma ve uzaktan kumandalı LED ışıkları ile siz de banyolarınızla farklı renkleri kullanabilirsiniz. Her gün farklı bir ışıltı ile banyolarınızda ahenk ritmi ve otantiklik yakalamak sizlerin elinde…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.