2022’de En Çok Okunan Kitaplar

26.03.2023
20
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
2022’de En Çok Okunan Kitaplar

2022 Yılında En Çok Okunan Kitaplar Arasından 10 Tanesi

Her yıl birçok kitap piyasaya sürülerek okuyucuların beğenisine sunuluyor. Bu nedenle, 2022 yılında en çok okunan kitaplar arasından 10 tanesini sizler için derledik.

2022 Yılının En Çok Okunan Kitaplar

A Promised Land

En çok okunan kitaplar listesinde ilk yer verdiğimiz “A Promised Land” kitabıdır. Ayrıca kitap eski ABD Başkanı Barack Obama’nın anı kitabıdır. Kitapta, Obama’nın politik kariyeri, ABD başkanlığına adaylığı, seçim kampanyası ve başkanlığı sırasında karşılaştığı zorlukları anlatılmaktadır. Ayrıca kitap Obama’nın özel hayatına da ışık tutmakta. Obama’nın düşüncelerini hislerini ve kişisel deneyimlerini okuyucularla paylaşmaktadır.

Empire of the Vampire

Empire of the Vampire, Jay Kristoff’un yazdığı karanlık fantezi romanıdır. Aynı zamanda kitap, bir vampir avcısının dünya üzerindeki her şeyi yok etmeyi planlayan gizemli geçmişini anlatıyor. Aynı zamanda zengin bir dünya yaratımı, acımasız savaşlar ve şok edici vampir hikayeleriyle ön plana çıkıyor.

Beatiful World, Where Are You

Sally Rooney’nin son eseri “Beautiful World, Where Are You” adlı roman, okuyucuyu sadece bir hikayenin derinliklerine değil, aynı zamanda insan ilişkilerinin karmaşık ağına ve aşk ile arkadaşlık üzerine düşündürücü bir yolculuğa çıkarıyor. Rooney’nin kendine has ve baştan çıkarıcı tarzıyla, bu roman, her bir kelimesinde okuyucuyu daha da içine çekmeyi başarıyor.

“Beautiful World, Where Are You” kitabında, yakın arkadaşlar olan Alice ve Eileen’ın hayatlarının kesişme noktalarını ve bu arkadaşlığın altında yatan incelikleri merkeze alıyor. Rooney, bu iki kadının aşk hayatlarını ve onların dünya üzerindeki yerlerini, anlam arayışlarını etkileyici bir şekilde aktarıyor.

The Devil’s Hand

Stuart Neville’in “The Devil’s Hand” adlı romanı, Belfast’ta bir seri katilin korku yaratan eylemlerini anlatır. Gelgelelim kitapta polis memuru Serena Flanagan, bu vahşi cinayetleri çözmeye çalışırken, zorlu bir karar vermek zorundadır. Bunların dışında kitap gerilim ve suç meraklıları için mükemmel bir okuma seçeneği sunuyor.

The Judge’s List

“The Judge’s List” John Grisham’ın son romanıdır. Aynı zamanda kitap, bir federal hakimin ölümüyle başlar. Olayların ardındaki karmaşık komployu çözmek için bir avukatın mücadelesini konu alır. Grisham’ın sürükleyici anlatımı ve keskin karakter tasvirleri, okuyucuları hikayeye bağlar. ” The Judge’s List”, hukuk ve gerilim türü seven okuyucular için oldukça etkileyici bir eserdir. Ve Grisham’ın en iyi eserleri arasında yer alıyor.

Project Hail Mary

Project Hail Mary, Andy Weir’ın son bilim kurgu romanıdır. Aynı zamanda kitap, bir astronotun, dünya dışı bir türün gezegeni kurtarmak için yaptığı çabayı anlatır. Weir’ın akıcı anlatımı ve bilimsel ayrıntıları, okuyucuları hikayeye bağlar. “Project Hail Mary”, uzay macerası ve bilim kurgu seven okuyucular için oldukça ilgi çekicidir. Kitap Weir’ın en başarılı romanlarından biridir.

Apples Never Fall

Apples Never Fall, Liane Moriarty’nin son romanıdır. Ayrıca kitap, bir çiftin kayboluşunu konu alırken, ailenin geçmişindeki sırları açığa çıkarır. Moriarty’nin keskin karakter tasvirleri ve sürükleyici anlatımı, okuyucuları hikayeye bağlar. “Apples Never Fall”, aile ilişkileri ve sırlar üzerine roman arayan okuyucular için ideal bir seçenektir. Ayrıca kitap Moriarty’nin en başarılı eserlerinden biridir.

Klara and the Sun

Klara and the Sun, Kazuo Ishiguro’nun son romanıdır. Aynı zamanda kitap, yapay zekalı bir dost olan Klara’nın gözünden bir hikaye sunuyor. Roman insan-doğa ilişkisini, yapay zekanın etkisini ve insanın ölümsüzlük arzusunu sorguluyor. Ishiguro’nun benzersiz dil ve anlatımını okuyucularına sunan bu roman oldukça seviliyor. Ayrıca “Klara and the Sun”, meraklı okuyucular için öneriliyor.

The Last Graduate

The Last Graduate, Naomi Novik’in popüler fantastik serisi “A Deadly Education”ın devam romanıdır. Aynı zamanda kitap, ölümcül yaratıklarla dolu bir sihirli okulda geçen maceralarını sürdüren kahramanımızın hikayesini anlatıyor. Novik, yine benzersiz karakterler, heyecan verici olay örgüsü ve sürükleyici anlatımıyla okuyucularını büyülüyor. Serinin hayranları için mutlaka okunması gereken bir kitaptır.

Fiona’s Luck

Ayrıca dünyada En çok okunan kitaplar listemizdeki son kitap “Fiona’s Luck”. İrlanda efsanelerine dayanan kitap, bir kasabanın kaderini değiştirmeye çalışan Fiona isimli kızı anlatmaktadır. Ayrıca kitap, efsanevi yaratıklar, İrlanda kültürü ve cesaret hakkında mesajlar içeriyor. Kitap çocuklar için eğlenceli, öğretici ve akıcı bir okuma sunmaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.