Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

05.03.2023
7
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

 

Herkesin hayali canlı, gür ve parlak saçlara sahip olmak diyebiliriz. Türlü türlü yöntemler, işlemler ve ürünleri deneriz. Yaptığımız hataların başında saçımıza yaptırdığımız işlemler sonucu canlılığını yitirmiş oluyor. Bazıları da kuaför gazabına uğrayıp küsen saçları geri getirmek için birçok ürün kullanıyor. Aslında saçmıza iyi geleceğini düşündüğümüz ama hiçte iyi gelmeyen birçok ürün var. Kendi saç tipimizi tanımak ve saç tipine uygun ürünler kullanıyor olmak önemlidir. Hatta saçlarımızla ilgili ilk olarak yapmamız gereken şeylerden birisidir. Saç uzatmak aslında oldukça kolay gibi gözüküyor olsa da yıpranmış saçları uzatmak pekte kolay değil ne yazık ki.. Fakat doğru ürünler kullanarak yapacağınız bakımlar oldukça işe yarayacak.

Peki saç uzatmak için en iyi yağlar nedir, ne sıklıkla yapmalı gibi merak ettiğiniz her şeyi sizin için derledik.

Saç Uzatmak İçin Bakım Yağları

Hindistan Cevizi Yağı

Hepimizin günlük hayatında bir kez bile olsa aldığı o harika yağ. Özellikle harika kokusu ve saçı yumuşacık yapmasıyla en çok tercih edilen yağlardan birisidir. Genellikle içerisine bir sürü farklı yağlar karıştırılarakta kullanabilirsiniz. Sadece saçı onarmakla kalmaz aynı zamanda kepek sorununuz varsa oldukça etkili olacak.

Jojoba Yağı

Özellikle ince telli saçlar için oldukça besleyici bir yağdır. Saçların gürleşmesine ve sağlıkla uzamasına yardımcı oluyor. Hatta bu yağı yüzde kullananlar da oldukça etkisini görmüştür. Deri hastalığı olan sedef ve egzama tedavisinde de fazlaca kullanılıyor.

Arga Yağı : Saçınızı gürleştirebilecek bir diğer yağ ise argan yağıdır. Sık sık adını duyduğumuz bu yağı, saç onarımında oldukça kullanıldığını söyleyebiliriz. Yağ içerisinde ki B ve E vitamini sayesinde hasarlı saçı tamir görevi görür. Birkaç yağ ile karışımı sayesinde saçınıza çok faydası olacak.

Zeytinyağı

İçerisindeki E vitamini sayesinde sayı güzelce besler. Vitamin bakımından oldukça zengin olmasıyla saçın kırılmasını önler. Vücudumuza takviye olarak alındığında cildi besler. Özellikle tırnak, saç ve cilt bakımında ciddi anlamda iyileştirici etkileri vardır.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Sarımsak Yağı

Saç derisinin kurumasıyla oluşan kepek problemini önler. Eskisinden daha gür saçlara kavuşmak için sarımsak yağı birebirdir. Başka bir deyişle saçı hızlı uzatmak ve sağlığına kavuşmasını istiyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Hatta zeytinyağı ile beraber kullanıldığında etkisi daha fazla olacaktır.

Badem Yağı

Çoğunlukla kaş ve kirpik için kullanılsa da saç üzerinde de etkileri fazladır. E vitamini bakımından çok zengin olan badem yağı koparak dökülmeye engel olur. Bununla beraber saçın güçlenmesini sağlayan yağlardan biridir.

Isırgan Tohumu Yağı

Isıl işlemlerden zarar gören saçlar için kesinlikle kullanılması gereken bir yağdır. Sürekli kullanımında saça iyi gelen, saç dökülmesini önlemektedir. Bununla beraber saçın dolgunlaşmasını sağlar. Isırgan tohumu yağı saça yararları oldukça fazla. Saç dökülmesi ve ince saçlı yapıya sahip kişiler için kurtarıcı görevi görmektedir.

Çörek Otu Yağı

Saça yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Solan, aşırı yıpranmış ve dökülen saçların kısa sürede hacmine kavuşmasını sağlar. İlerleyen saçlarda oluşabilecek beyazlama sürecini de yavaşlatır. Saç kökünü güçlendirir ve kepek sorununu kolayca ortadan kaldıracaktır.

Parlak ve Hızlı Saç Uzatmak İçin BiberiyeYağı

Saç sorunlarından biriside ciddi anlamda rahatsızlık veren kaşıntı problemidir. Biberiye yağının en büyük faydalarından birisi kaşıntı sorununu ortadan kaldırırken saçın uzamasını da destekler. Saç diplerini beslediği kadar , saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Hint Yağı

Saç derisinin kurumasını önleyerek canlı kalmasını sağlar.Kepek probleminin önüne geçer. Böylece deride nemlendirici rolü oynar. Nemlendirici sayesinde daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Çam Terebentini

Saçı kalınlaştırmasıyla ve keskin kokusuyla biliniyor. Genelde şampuanların içine 2-3 kapak kadar koyup o şekilde kullanılıyor. Bununla beraber saçları güçlendirmesi ve düzenli kullanıldığında uzatıcı etkisi vardır.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Endüstriyel vidalı kompresörlerle enerji verimliliğini yakalayın. Güçlü çözümlerimizle işlerinizi hızlandırın