Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

29.10.2023
66
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusu son yıllarda çok fazla tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Dudakların daha hacimli daha dolgun ve daha çekici görünmesi adına yapılan işlemlerdir. Dudak yapısı büyüklüğü ve hacmi ile ilişkilendirilmiştir.  Dudak yapısına göre belirlenmiş dolgular da dolgu ml çok önemlidir.

Dolgunun kalitesini markasını ve dudak hacmini belirlemek dudakların nasıl görüneceği konusunda da fikir vermektedir. Dudak dolgusu için öncellikle merkezler ve uzmanlar belirlenmelidir.

Dudak Dolgusu Zararlı Mı? Ne Kadar Kalıcı? Kalıcılık Süresi Artar Mı?

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak dolgusu tercih edilen dolgu malzemesi ve uzman hekimlerin seçimi ile gerçekleşmektedir.

Dudak dolgusu konusunda karar verdikten sonra dolgu maddelerini araştırmak gerekmektedir. Doğru hekimler tarafından güvenli malzemeler ile yapılan dolgularda kalıcılık ortalama 8-12 ay olmaktadır.

Dolgunun kalıcı olması dolgu tercih edilen hammadde markasından kaynaklanmaktadır. Dudak dolgusu yaptırmak doğru bir uzman hekim tarafından tercih edilirse; o kadar sağlıklı dolgun ve hacimli görünmektedir. Özellikle markalar kaliteli ve sağlıklı markalar da tercih edildiği zaman vücuda herhangi bir zarar vermemektedir. Markalar yoğunluk ve şişme oranını belirlenmektedir. Dudakların şişme özelliği kalıcı kişinin cilt yapısı değişkenliklerine göre hyaluronik asit etkisine bağlı olmaktadır. Tekrarlı işlemlerde bu etki süresi 12-16 ay arasına daha uzun tekrarlar ile cildin bu formu yakalamasına doğru gitmektedir.

Dudaklarda Dolgu Ml Kaç Olmalı?

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak dolgusu yaptırmaya karar veren bireylerin dudak yapısı dudak inceliği ve hacmi konusunda belirli analizler yapılmakta ve bu analizlere göre dudak milimleri hesaplanmaktadır. Doğru yeteri kadar ve abartısız doğal dudaklara sahip istiyorsanız siz de zaman hekimlere başvurarak kaç milim dudak dolgusuna ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Küçük bir analizle ne kadar dudak dolgusuna ihtiyacınız olduğunu öğrenebilir bu dolguları güvenli merkezlerde hemen yaptırabilirsiniz. Dudak dolgusu yapıldıktan sonra ilk 3 gün çok önemli olmaktadır. Dudak dolgu hammaddesi ilk 3 gün şişme yapabileceğinden; bu gibi durumlar normal karşılanmalıdır. Dudaklarda morarma ve deformasyon olmaması için dikkat edilmelidir. Bol su tüketilmesi bu konuda çok önemlidir. Daha çekici ve daha dolgun dudaklara hemen sahip olmak hemen mümkün olmaktadır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.